Základní škola - informace pro žáky

Ahoj kluci a holky,
z toho, že jste navštívili naše stránky soudíme, že se do nemocnice (a tím pádem i do naší školy) chystáte, nebo už jste u nás byli.


Pro ty, kteří naši školu neznají tu máme pár informací:

Dětské a chirurgické oddělení
  1. Škola funguje na dětském a JIP oddělení – tady ale nenajdete třídu, na jakou jste zvyklí.
  2. Během dopoledne za vámi přijde paní učitelka a podle toho, jak dlouho v nemocnici budete, se s vámi bude učit. Nebojte se, paní učitelka ví, že se necítíte moc dobře – vždyť proto jste v nemocnici- a tak vás nebude trápit složitými výpočty a diktátem. Spíše s vámi leccos procvičí, zopakuje a poradí. Kdo by u nás musel pobýt déle, bude samozřejmě probírat i novou látku, aby ve škole moc nezameškal.
  3. Pokud jste dostali od svých učitelů ve škole nějaké úkoly na dobu, kdy budete chybět, vezměte si je s sebou – v nemocnici vám rychleji uběhne čas, když zaměstnáte hlavu, a doma si ji pak nebudete muset sami tolik lámat.
  4. Pokud budete v nemocnici déle než týden určitě si s sebou vezměte učebnici českého jazyka, matematiky a angličtiny a pracovní sešity k nim a samozřejmě penál.
Oddělení dětské a adolescentní psychiatrie
  1. Škola funguje také na oddělení dětské a adolescentní psychiatrie (ODAP) – a tady už se učí ve třídách. Třídy jsou tu čtyři, ale malé, do každé se vejde nejvíce 8 žáků a 1 paní učitelka.
  2. Na ODAP budete potřebovat do školy vše jako ve vaší vlastní škole – učebnice, pracovní sešity, obyčejné sešity, vybavený penál, žákovskou knížku. Vezměte si s sebou i pastelky a lepidlo! Doma nechte potřeby na výtvarnou výchovu. Malovat budeme, ale barvy a štětce vám tu půjčíme.
  3. Ve škole při nemocnici se budete učit každý den pouze kratší dobu – rozvrh hodin, který můžete nalézt v Dokumentech na těchto stránkách, vám napoví, že škola tu má nejvíce pět hodin denně. Z rozvrhu také vyčtete, že některé učebnice a sešity (například rodinnou výchovu a informatiku ) můžete klidně nechat doma. Nemusíte si brát ani hudební výchovu, zpívat jistě umíte i bez učebnice .
  4. Součástí zdejšího školního vyučování jsou i vycházky do krásného okolí školy, v létě býváme na zahradě, občas vyrazíme i za kulturou - do knihovny nebo na výstavu.
  5. I v naší škole budete hodnoceni – nejen známkami a slovy učitelů, ale také body. Bodování se bude týkat vašeho chování – dobré chování, píle a snaha budou oceněny kladnými body. Špatné chování, lenost a nespolupráce si vyžádají záporné body. Bodování vám pomůže zjistit, co děláte dobře a co špatně, pomáhá také lékařům dozvědět se, jak si právě ve škole vedete.
  6. Pokud budeme dobře spolupracovat, je veliká šance, že vám zdejší škola pomůže jak s učením, tak s dalšími problémy, se kterými k nám přijdete a usnadní vám návrat zpět do vaší vlastní školy.


Pro ty, kteří už v naší škole byli, tu máme jeden veliký pozdrav a prosbu – zkuste vyplnit a poslat nám dotazník, který najdete na úvodní stránce tohoto webu.

Děkujeme.

Vaše paní učitelky ZŠ při nemocnici Liberec

 


Základní škola a Mateřská škola při nemocnici Liberec
Husova 357/10, 460 01 Liberec
tel: 485 312 875     spzs.nemocnice@seznam.cz
genet:0.015      login
Tvorba webových stránek